נסיעה: יתרונות לבריאות הנפש

מדוע אנשים עוזבים את בתיהם ומנווטים בכל רחבי העולם? התשובה היא לא פשוטה: ישנן סיבות מעורבות לכך שאנשים נוסעים והסיבות הללו הן אישיות באופן בלתי נמנע. למשל, אני מטייל לאורך השנים כי אני מרגיש שזו הדרך הטובה ביותר לטפל בעצמי. אבל אני רואה נסיעות יותר מסתם אמצעי לתגמל את עצמי. זה גם אמצעי בשבילי לשפר את רווחתי. כן, אנו יכולים להפיק יתרונות לבריאות הנפש מהנסיעה.

האם אי פעם מרגיש שאתה תקוע בפגרה? לצאת לחופשה ולחלוף נוף, אפילו אם מדובר רק בעוד שעתיים בהמשך הדרך, יכול לחולל פלאים, וזה הוכח מדעית כי נסיעות מספקות מספר יתרונות לבריאות הנפש שלך. רק נסיעה אחת משם יכולה לעזור לשנות את השקפתך על החיים לטובה – הנה כמה סיבות לכך שווה אולי לארוז את המזוודה.

נסיעה היא לא רק זמן למו”פ מחיי היומיום שלך. זה יכול להועיל עמוקות לבריאותך לטווח הארוך. נסיעות הוכחו קלינית כמפחיתות חרדה ודיכאון על ידי עידוד הכרת תודה והגברת האושר והסיפוק.

זה משפר את היצירתיות

מכיוון שהיצירתיות קשורה בדרך כלל לנוירופלסטיות (אופן חיבור המוח), פירוש הדבר שמוחנו רגיש לשינוי, מושפע מסביבות וחוויות חדשות. על פי בית הספר לעסקים בקולומביה, אדם גלינסקי, המפתח לחיזוק יצירתיות הוא באמת לטבול את עצמך במקום ולהתעסק עם התרבות המקומית שלו; ראש פתוח זה יכול לעזור לך לחבק דרכי חיים שונות משלך, בתורו להשפיע על השקפתך האישית על החיים. פתיחת פורקן יצירתי היא דרך נהדרת לתרגל את ההכרה, וככל שתצליחו להשתמש בזה טוב יותר.

זה יכול להשפיע על האישיות שלך

נסיעה, במיוחד אם אתה נמצא במדינה זרה, יכולה לפעמים להוציא אותך מאזור הנוחות שלך, ולכן לעתים קרובות עליך להסתגל להבדלים אלה. אתגר זה מחזק את המימד ‘הפתיחות’ באישיותך, על פי מאמר משנת 2013 מאת צימרמן ונייר. העיתון מוסיף שההתאמה הזו גורמת לך להיות פחות מגיבים רגשית לשינויים היום-יומיים, ומשפרת את היציבות הרגשית, תוך פגישה עם אנשים חדשים יכולה לעזור גם בנעימות, תלוי בגודל הרשת החברתית הקיימת שלך.

הפגת מתחים

חיינו יכולים לעיתים להיות עסוקים כל הזמן ולעיתים אנו עשויים להרגיש שאנו חיים כל יום שוב ושוב. טיולים הם דרך נהדרת להימלט מהמתחים וההתחייבויות של חיי היומיום, ומציעים חידושים ושינוי בצורה של אנשים, מראות וחוויות חדשות. מרגרט ג’יי קינג מהמרכז ללימודי ניתוח וניתוח אמרה זאת על היכולות להפגת מתחים בנסיעות, “עם רשימת פעילויות בכל יום, משוחררת מהמורכבות של פרויקטים ויחסים מתמשכים, המוח יכול לאפס, וכך גם הגוף, עם הקלה במתח התוצאה העיקרית. “

עבור חלקם, נסיעות לא נוגעות לראות מקומות חדשים, אלא לברוח ישנים שיש להם השפעה שלילית על חיינו. חופשות יכולות גם לעזור לנו בניהול מתח בזמן שהם מוציאים אותנו מהמקומות והפעילויות התורמות לרמות הלחץ שלנו.

האושר מוגבר עוד לפני הנסיעה

השפעות הנסיעה אינן מורגשות רק במהלך הטיול ואחריו – למעשה, אפילו רק הציפייה לצאת לחופשה יכולה להגביר את מצב הרוח שלכם. אנשים נמצאים בשמחתם ביותר כשחופשה מתוכננת, כך נמצא מחקר של אוניברסיטת סורי, והם גם חיוביים יותר ביחס לבריאותם, למצבם הכלכלי ואיכות חייהם הכללית.

מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת קורנל מצא גם כי אנו מקבלים יותר אושר מלצפות לחוויית נסיעות לעומת ציפייה לרכוש נכס חדש. מסתבר שכסף יכול לקנות לך אושר, אבל פשוט לא בדרך שציפינו!

זה מחזק מערכות יחסים

שיתוף חוויות נסיעות עם המחצית השנייה שלך יכול לחזק את מערכת היחסים שלך איתם, כך עולה מסקר של איגוד הנסיעות האמריקני, שיש לו השפעה דפוקה על רווחתך וההערכה העצמית שלך. התוצאות הראו כי לא רק שלנסיעות יש השפעות ארוכות טווח על זוגות, כמו קרבה מוגברת ותפיסת האינטרסים והמטרות המשותפות, אלא גם שהיא מסייעת לקיים מערכות יחסים, כמו גם להציב מחדש ניצוץ רומנטי.

לא רק שתזכו ליהנות מקצת זמן איכות וליהנות מחוויות חדשות יחד, אלא שהתגברות על המרכיבים הקשים יותר של טיול יחד, כמו תכנון הטיול וביצוע פשרות כלשהן, יכולה לעזור לקרב אתכם יחד ולהפוך אתכם לזוג חזק יותר.

זה נותן לנו ביטחון
לא משנה עד כמה אנו מתכננים טיול מראש, תמיד יש אתגרים בלתי צפויים. בין אם זה הולך לאיבוד בלי wifi, חסר טיסה או נאבק בתקשורת בשפה המקומית, נראה כי משהו בלתי צפוי קורה בכל טיול. ברוב המקרים אנו מוצאים פתרונות לקיזוז כזה; לנווט את דרכנו בעיר חדשה בהסתמך רק על כיווני המקום, להבטיח טיסה בזמן אחר או לתקשר עם שפת גוף. אחרי שעברנו אתגרים ביעד לא מוכר, יש לנו תחושת ביטחון מחודשת ואתגרים קטנים בבית מרגישים הרבה יותר קל להתמודד.

זה נותן לנו סיכוי לגילוי עצמי
כשאנחנו נוסעים למקומות חדשים, אנחנו כמעט תמיד דוחפים את עצמנו מחוץ לאזורי הנוחות שלנו. אנחנו מנסים אוכלים ופעילויות חדשות, אנו רואים דברים שמעולם לא ראינו לפני כן, ופוגשים אנשים חדשים. חוויות אלה עשויות לעזור לנו לגלות תחביבים או יצרים חדשים, או אפילו כישרון נסתר – רק בגלל שהייתה לנו הזדמנות לנסות דברים שלעולם לא היינו מנסים בבית. היתרונות הבריאותיים של נסיעה עוזרים לנו ללמוד יותר על עצמנו ולצמוח כפרטים, מה שבתורו משפיע לטובה על בריאות הנפש שלנו.

על ידי לקיחת הפסקה מהשגרה היומית שלך על ידי נסיעה או חופשה בחופשה. אתה לוקח הפסקה מהסביבה היומית והרגליך. אתה צריך ליצור הרגלים חדשים וגם קצת מרחק מחיי היומיום שלך, מה שאומר שאתה יכול לקבל מבט נוסף על חיי היומיום של הדברים שקורים בחייך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *