פעילויות שיש לעשות בזמן טיול

ברור כי ההחלטה מה לעשות תלויה רבות במקום בו אתם נוסעים וכן בהעדפות אישיות. למרות שרבים אוהבים לתכנן קדימה ולהחליט מה הם רוצים לעשות לפני הזמן, ישנם רבים שמעדיפים להחליט ברגע שהם מגיעים. טיפים אלה אמורים לעבוד עבור שני סוגי האנשים.

איבדתי והמום ואין לי מושג מה לעשות או מה לראות.

רעיונות אלה כאן צריכים לעבוד עבור רוב הערים והמקומות הידועים למדי בעולם. אז הם יעבדו גם אם לא הכנתם שום דבר, אין לכם מידע על המקום בו אתם מבקרים או סתם נופלים שם בצניחה. עבור אותם מקומות “מבודדים” שהם לא עובדים, תצטרך רק לבדוק עם המקומיים רעיונות.

חפש את מרכז המידע המקומי לתיירים
בערים רבות ברחבי העולם, אפילו בקטנות, תוכלו למצוא מרכז מידע לתיירים. בדרך כלל הם נמצאים בשדה התעופה, בתחנת האוטובוס, ברכבת או בנמלים. תלוי איך אתה מגיע, התבונן בארבעת המקומות האלה. אם אינך יכול למצוא שם שם, לעתים קרובות יש מרכז כלשהו במרכז העיר או בסמוך לאזורים התיירותיים ביותר כמו פארקים, הכנסייה הראשית או הכיכר המרכזית, החוף הפופולרי ביותר וכן הלאה. לאחר שתמצא את מרכז המידע לתיירים, הנה הדברים החשובים ביותר שאתה צריך לעשות:

בקש מפה כדי לעזור לך להסתובב;
בקש מהם להראות לך היכן מקום הלינה שלך נמצא על המפה, כדי שתדע לחזור הביתה;
בקש מהם להראות לך היכן האטרקציות העיקריות המקומיות הן עצות כמו גם מה שאסור לך לפספס;
שאל על השעות המיועדות לאטרקציות. לדוגמה, כמה מוזיאונים שנסגרים בימי שני וכמה אטרקציות תיירותיות אחרות פתוחות רק בסופי שבוע. מידע מסוג זה חשוב באמת על מנת לקבוע את מסלול הטיול היומי שלך;
גלה כמה עולה פעילויות כדי להימנע מהוצאות כסף על הובלה כדי להגיע לשם רק כדי לוותר מכיוון שגילית שהאטרקציה יקרה מדי;
איך משיגים נקודות אלה עם תחבורה ציבורית? לאן לקחת אותם? כמה? האם אוכל לשלם באוטובוס או להצטייד בכניסה מיוחדת? שעות פעילות?
שאל אם יש פעילויות או סיורים בפאתי העיר ששווה טיול יום.

קבלת הפנים של ההוסטל
הדבר הטוב בזה הוא שהם יודעים שאתה תרמילאי שמחפש לחסוך פשוט בגלל העובדה שאתה נשאר באכסניה. לכן, הם לא יציעו לכם סיור מפואר ויקר בוואן מסחרי וממוזג בו תקבלו שמפניה בסוף. הם יגידו לך איך לעשות זאת בעצמך לבדך או עם סיור הרבה יותר זול במיוחד עבור תרמילאים כך שיהיה לך הזדמנות לפגוש מטיילים אחרים כמוך ולא חבורה של שמשונים.

בנוסף, העובד בדלפק הוא לעתים קרובות מקומי שיודע דברים שרק המקומיים יכולים לדעת. הוא או היא יעניקו לכם את הטיפים הטובים ביותר על מסעדות תקציביות, פארקים, ברים מסורתיים וכן הלאה. ומכיוון שכמעט כל תרמילאי שמגיע להוסטל שואל תמיד את השאלה “מה עלי לעשות ולראות כאן?” פקיד הקבלה כבר מוכן עם התשובה הטובה ביותר.

חוץ מזה, הדבר החביב עלי לעשות רק לאחר בדיקת ההוסטל הוא להוריד את התיקים ולצאת לטיול בלי שום יעד ספציפי בראש, להירגע קצת אחרי הלחץ שיש לנו תמיד כשמנסים למצוא את הלינה שלנו בתוך עיר או עיר לא מוכרים לחלוטין. אני אוהב להסתכל על המקומיים ולנסות להרגיש איך החיים כאן. אני מסתכל על הנוף, תחנות האוטובוס, החנויות, השווקים, הפארקים … ואני מנסה להעמיד פנים, אפילו ולו לרגע, שאני שייך למקום הזה ושאני חלק מהכול.

סיור רגלי בחינם
למרות היותי מספר 3 ברשימה, זו הפעילות שאני לא יכולה לפספס לא משנה באיזו עיר או עיר אני נמצאת בעולם. אם יש לי רק את הסיכוי לעשות פעילות אחת יחידה במקום מסוים, זה יהיה סיור רגלי בחינם. לפני הרבה זמן, כשהתחלתי לנסוע לראשונה, סיור מסוג זה לא היה קיים אז זה משהו חדש יחסית. זה התחיל לפני כמה שנים בערים הגדולות של אירופה, בסופו של דבר התפשט ברחבי העולם, והפך לתופעה עולמית !!

בימינו, בערים או בעיירות התיירותיות המעטות ביותר בעולם יש אחת … לפעמים אפילו שתיים או שלוש! הרעיון הזה כל כך טוב למי שעושה את הסיור ולמי שמשתתף בו עד שתראה איזו “תחרות עסקית” … דוגמא לכך היא קרקוב בפולין שם היו שני סיורי הליכה חינם “נלחמים” זה בזה.

עכשיו, אל תבינו אותי לא נכון. אני אוהב היסטוריה!! אני רוצה לדעת איך נוצרה המדינה בה אני מבקר, מה מקורם של תושבי המקום, כמו גם התרבות, המנהגים וכל השאר. אבל לדעת את כל השמות, התאריכים, המספרים והפרטים הספציפיים של ההיסטוריה זה פשוט יותר מדי. אני יכול לקרוא על זה מאוחר יותר ברשת כשאני חוזר הביתה. בדרך זו FWT בדרך כלל שונה למדי. זהו סיור “צעיר” שמכוון לתרמילאים ומטיילים צעירים. עם זאת, צעירים לא בבסיס הלקוחות, אלא ברוחם. אחרי הכל ראיתי אנשים מכל הסוגים של הסיורים האלה.

ברור שהמדריכים יתנו לכם סקירה כללית של ההיסטוריה המקומית עם הנקודות הרלוונטיות ביותר, אך הם גם יחברו אותה בין המוזיאונים, האנדרטאות, הבניינים, הכנסיות וכל דבר אחר שאולי תצעדו במקום… אבל הם יעשו זאת בתוך דרך רגועה ולא פעם קלילה, עם בדיחות, משחקים והשתתפות הקבוצה. המדריכים, שלעתים קרובות הם מקומיים ומכירים את העיר טוב יותר מכולם, יתנו לכם טיפים על המקומות הטובים ביותר (והזולים ביותר) לאכול בהם, שתו בירה, תוכלו ליהנות ממועדונים או כל דבר אחר שתרצו לדעת (ותאמינו אני, הם לא יגידו לך לנסוע למקומות כמו בית הקפה של הבולדוג באמסטרדם … וזה לא מלכודת תיירים עבור הנשמות המסכנות שלא עשו את ה- FWT המקומי).

הם גם יהיו כנים ויבקרו מסעדה, מוזיאון או פעילות תיירותית אחרת אם הם מרגישים שזה לא שווה את זה. יתר על כן, ה- FWT הוא דרך נהדרת לפגוש תרמילאים ומטיילים אחרים, דבר שהוא חיוני אם אתם מטיילים סולו ומעוניינים לפגוש אנשים שיש להם חברה. מכיוון שתקדיש לרוב כשעתיים להסתובב בעיר במהלך הסיור, יהיה לך מספיק זמן בין “עצירות” כדי לנהל שיחה עם מטיילים אחרים. אחרי הכל, בזמן שכולם שם כדי ללמוד על המקום, רבים גם נמצאים שם כדי להתיידד ואולי למצוא שותפים לטיולים.

יש לך שעתיים שלמות !! רק התחל לשאול אותם באיזה הוסטל הם שוהים, מהן תוכניות הנסיעות שלהם, או אילו פעילויות אחרות הם היו רוצים לעשות בעיר ההיא. לעתים קרובות, בסוף הסיור, המדריך או לפעמים רק המטיילים מתארגנים ללכת לשתות קפה, לאכול משהו או לשתות בירה איפשהו … הזדמנות נוספת להתרועע !!

כיצד אוכל למצוא מידע על FWT בעיר שאני מבקר בהם ??

אתה יכול להתחיל על ידי לשאול בקבלת האכסניה שלך או במשרד תיירות. לחלופין, אם אתה מעדיף, ישנם כמה אתרים שמנסים להרכיב את כל ה- FWTs הקיימים בעולם.

ברגע שאמצא את הקישור, מה עלי לחפש ?? לחץ על המקום בו כתוב בחינם סיור וחפש מידע על אילו ימים בשבוע הם מנהלים וכן באיזו שעה והיכן הם מתחילים. בדרך כלל הם מתחילים מתישהו בין השעה 11 בבוקר ל 14 אחר הצהריים באיזור אתר מרובע או תיירותי קל למצוא.

לדוגמה, לאחר שביצעתי חיפוש בקרקוב, פולין, מצאתי את כל המידע הדרוש לי באתר זה www.cracowfreewalkingtour.com/ עם אתר זה מצאתי שמקום המפגש נמצא מול כנסיית סנט מרי, שהיא גדולה , כנסיית לבנים עם שני מגדלים בכיכר השוק המרכזית.

החריג היחיד שזכור לי היה במדילין, קולומביה. אז אל תפחדו … לך על זה!! גם אם תגיע לפני ואינך יכול לראות אף אחד אחר, פשוט תישאר שם והצוות יגיע בקרוב. בקרוב תראה קהל שמתחיל להתאסף ואז תראה את המדריך, שלרוב אוחז בשלט או לובש חולצה מיוחדת, מגיע. בשעה שנקבעה, המדריך יתחיל במתן הקדמה קצרה ועשוי לשאול מאיפה כולם שובר את הקרח.

לאחר מכן תיסעו כ 2-3 שעות בין האטרקציות העיקריות של העיר, כאשר המדריך עוצר עצות להסברים.

בדרך כלל יש גם הפסקה קצרה למנוחה, אמבטיה, אוכל, קפה וכו ‘, הכל תלוי במדריך שלכם. עשיתי סיורים שנעו בין 3 אנשים בלבד במהלך החורף בריגה, לטביה, לסיור עם יותר מ -30 אנשים באמסטרדם. מעולם לא היה סיור שלא חשבתי ששווה לעשות …. וכאמור, כרגע הפעילות מספר 1 שלי בכל מקום אליו אני הולכת היא בעלת FWT זמין. זה מושלם!! תערובת של תיירות, היסטוריה, ידע מקומי, ודרך נהדרת להכיר אנשים אחרים. בסוף הסיור תוכלו לקחת את המדריך הצידה ולשאול אותו שאלות ספציפיות על העיר, היכן נמצאים המיקומים הספציפיים במפה, כיצד לחזור ללינה וכו ’…. בעיקרון עומד לרשותך מדריך פרטי.

אז זה אומר שאקבל פעילות סופר מגניבה, הכל בחינם ?? ובכן, לא ממש. הסיור בהחלט בחינם, אבל המדריכים והמארגנים חיים מהטיפים שהם מקבלים ממתן סיורים …. וזה בעצם הרבה יותר טוב בשבילך כי זה אומר שהם ישאפו לתת את הסיור הכי טוב שהם יכולים, מכיוון שהם יודעים שהמשכורת שלהם תלוי כמה אתה נהנה מהסיור שלהם.

אז, לטיפ או לא להטות ??

אני תמיד טיפ. אני לא יכול להגיד שזה הרבה, אבל אני חושב שמדריך זה מגיע מכיוון שהם מבצעים עבודה נהדרת בהפצת ידע ברחבי העולם והופך את המטיילים למודעים יותר למקום בו הם מבקרים, כך שהם לא מודאגים רק מקניות ופסלים של אנשים שהם לא יודעים את השם של

ראיתי כמה אנשים נותנים המון כסף, בהחלט מספיק להם לשכור לעצמם סיור פרטי לכל היום. אם זה המקרה, מדוע מישהו יטרח עם FTWs? אני מאמין שהאנשים האלה, גם אם יש להם מספיק כסף כדי לעשות משהו אחר, מעדיפים את האווירה הנינוחה והקהל של FWT במקום זה של אוטובוס סיורים ממוזג, אטום. סביר להניח שאנשים אלה גם יודעים שהם מפצים על אלה שלא נותנים טיפ.

ואם לומר את האמת, אף כי מעולם לא ראיתי מישהו שלא טיפ, אני בטוח שהוא קיים. אני מאמין שידע צריך להיות זמין וחינם לכל המין האנושי בין שיש לך כסף או לא. אז תן אם אתה יכול. בדרך זו אנו יכולים להמשיך ולתמוך ברעיון מצוין זה של סיור רגלי בחינם (כמו גם לתת למדריכים שלנו משהו לחיות ממנו). אם אינך יכול לתרום מכל סיבה שהיא, וודא שאתה מודה למדריך שלך, קח את כל הידע הזה ואז הפיץ אותו ברחבי העולם …. ותיהנה מהטיולים שלך !!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *