דברים שיש לעשות עם כרטיס התשלום

7 דברים שיש לעשות עם כרטיס התשלום שלך כרטיסי כרגע

ישנן דרכים להשיג הטבות בעלות ערך רב יותר ממנפיק כרטיסי תגמולי הנסיעות שלך מאשר להרוויח נקודות עבור שדרוג מושבים ולילות מלון בחינם.
“חכה, אל תלך!” זו התחינה האחרונה של מנפיקי כרטיסי תגמולי נסיעות העומדים בפני חוסר רלוונטיות בעולם בו מעט אנשים קופצים לטיסות ומזמינים חדרי מלון.

כמובן שחברות כרטיסי האשראי חוששות: לקוחות משלמים כ -140 דולר לשנה בממוצע כדי לשאת כרטיס תגמולי נסיעות – ועד 500 דולר ומעלה עבור כרטיס נסיעות ברמה העליונה. זה הרבה מה לשלם עבור מוצר שמשקלו הארוך בארנק שלך לעתיד הנראה לעין.

כדי לפצות על הנסיגה החדה בהזמנת טיסות ובתי מלון, מנפיקי הכרטיסים מיהרו להתאים את קטגוריות התנאים והתגמולים בכרטיסי העמלות השנתיים שלהם, אומר אנליסט תעשיית CreditCards.com טד רוסמן. הם הרחיבו את קטגוריות התגמולים, הגדילו את ערך הנקודות בקטגוריות ההוצאות היומיומיות ואף הורידו את העמלות השנתיות.

הנה כמה כרטיסי נסיעות פופולריים ששינו את ההיצע שלהם, על פי CreditCards.com:

אמריקן אקספרס: מחזיקי כרטיס עם כרטיס פלטינום מכרטיס אמריקן אקספרס יכולים להרוויח זיכויים של עד 320 דולר כאשר הם משתמשים בו כדי לשלם עבור שירותי סטרימינג ותוכניות טלפון סלולרי (עד 20 דולר לחודש בכל אחד מהם). AmEx הוסיפה גם את Uber Eats לזיכוי ה- Uber השנתי בסך 200 דולר. מקסימום שניהם, וזה כמעט מכסה את העמלה השנתית של 550 $ דולר לכרטיס.

מרדף: שמורת צ’ייס ספיר מציעה זמנית חמש נקודות לדולר על הוצאות מכולת, ומרחיבה את פדיון הנסיעות של 1.5 סנט לדולר לרכישת מכולת, שיפור דירה ואוכל. מחזיקי הכרטיס יכולים כעת גם להשתמש באשראי נסיעות שנתי בסך 300 דולר על מצרכים וגז. החברה גם הורידה את העמלה השנתית מ -550 דולר ל -450 דולר עד סוף השנה.

סיטי: אם אתה נושא את כרטיס Citi Prestige (בתשלום שנתי: 495 $) אתה יכול כעת להשתמש באשראי הנסיעות השנתי של 250 $ בסופרמרקטים (כולל משלוח מכולת) ובמסעדות, כמו גם משלוחי מסעדות מאת DoorDash ו- GrubHub. רכישות במועדונים וסיטונאות סיטונאיים אינן כלולות.

כרטיסים ממותגים משותפים בשותפות עם דלתא, יונייטד, מריוט והילטון שינו גם את תוכניות התגמול שלהם והציעו הטבות זמניות אחרות כדי לעודד הוצאות ולמנוע ביטולים, אומר רוסמן.

נראה שהשינויים שומרים על לקוחות מרוצים. הסקר שנערך ב- CreditCards.com ביוני מצא כי 81% מבעלי כרטיסי העמלות השנתיים סבורים שהם מקבלים ערך זהה (58%) או יותר (23%) מכרטיסי העמלות השנתיים שלהם במהלך המגפה.

אפילו עם ההטבות החדשות, ייתכן שתגלה שכרטיס תגמולי הנסיעה שלך פשוט לא עובד בשבילך. מה אז?

7 דרכים לשחק את כרטיסי התגמולים שלך

בזמן שאתה מקורקע, אתה עלול להתפתות לבטל את כרטיס הנסיעות שלך. היזהר: סגירת כרטיס אשראי יכולה להשפיע לרעה על ציון האשראי שלך. ראשית, שקול מהלכים אלה כדי לעזור לך לנקוט את הערך הרב ביותר מנקודות שאתה צובר:

משא ומתן על העמלה השנתית: העמלה השנתית הממוצעת בכרטיסי נסיעות המחייבים אותם היא 139.16 דולר לשנה, על פי מחקר שכר טרחת כרטיסי אשראי של חדשות ארה”ב משנת 2019, אל תתביישו לבקש ממנפיק הכרטיס שלכם להוריד או לוותר לחלוטין. אותו מחקר מציין כי 34% מכרטיסי הנסיעה מוותרים על התשלום עבור השנה הראשונה. מחקר של CreditCards.com ציין גם כי 70% מבעלי הכרטיסים שביקשו להקל על שכר טרחה שנתי קיבלו זאת.

החלף נקודות במזומן: אם אתה יושב על הרבה נקודות או מיילים ולא רואה את עצמך נוסע לזמן מה, בקש להחליף את התגמולים שלך בחזרה במזומן.
בקש שינוי מוצר: אם אף אחד מהיתרונות החדשים לא מושך אותך, פנה למנפיק שלך ובקש להחליף את הכרטיס בכרטיס שמתאים יותר לצרכים הנוכחיים שלך. אם אתה מעוניין יותר להחזיר מזומן, רוסמן ממליץ לעבור לכרטיס אשראי בחזרה במזומן טהור ללא תשלום, שם תקבל תשלום גבוה יותר עבור הנקודות שאתה צובר. הכרטיסים הטובים ביותר משלמים 2% מזומן בחזרה על הרכישות. ברגע שהכמיהה שלך לנסיעה חוזרת, אתה יכול לחזור או למצוא כרטיס חדש עם בונוס הרשמה מתוק.
שקול בזהירות באיזה כרטיס להשתמש: שיעורי התגמול הזמניים החדשים עשויים לשנות את אסטרטגיית הכרטיס שלך. לדוגמא, כרטיס תגמולי הנסיעות שלך עשוי כעת להציע תנאים טובים יותר ברכישת חנויות מכולת מאשר כרטיס החזר הכסף שלך. רק הקפד לציין כל מגבלה על האופן שבו אתה יכול להשתמש בנקודות שאתה מרוויח (למשל אם השיעור הגבוה נחשב רק להטבות הקשורות לנסיעות). תגמולים הם בעלי ערך רק אם אתה יכול להשתמש בהם.
תרם את המיילים שלך למען מטרה טובה: מרבית תוכניות הנאמנות של חברות תעופה ומלונות מאפשרות לחברים לתרום לעמותות שונות. בקר במרכז התגמולים של חברת כרטיסי האשראי שלך לקבלת הוראות כיצד לשלוח נקודות ומיילים לארגונים שיכולים להשתמש בעזרתך. כדי לוודא שהמטרה הראויה שתבחר תקבל את הערך המרבי, השווה את ערך הפדיון לנקודה למה שתקבל אם תפדה אותם תמורת מזומן בחזרה ותתרם את הכסף ישירות.
המשך לטעון: אם האסטרטגיה המקורית שלך לגייס נקודות לנסיעות לא השתנתה, המשך לעשות את מה שאתה עושה, במיוחד אם לנקודות יש חיי מדף ארוכים לפני שתם. הדרך המהירה ביותר לצבור תגמולים היא להשתמש בכרטיס אחד לכל הרכישות שלך, כל עוד אתה יכול לשלם את היתרה במלואה בכל חודש. אם לא, תשלום ריביות גבוהות – הממוצעות בימינו בסביבות 16% – שולל במהירות את ערך התגמולים שאתה מרוויח.
סמן את לוח השנה שלך: רבים מהתנאים החדשים שמציעים מנפיקי כרטיסי תגמולים לנסיעות אמורים להסתיים בתאריך 31 בדצמבר 2020. מבצעים המתייחסים לקטגוריות ספציפיות הם גם זמניים ועשויים להשתנות מוקדם יותר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *